Ar verta tapti savarankišku PVM mokėtoju?

Blog / Patarimai / Ar verta tapti savarankišku PVM mokėtoju?
2023-01-20

Jei svarstote, ar jums verta tapti savarankišku PVM mokėtoju, pirmiausia svarbu nustatyti, ar tokios prievolės dar neturite. Tapimas PVM mokėtoju yra privalomas keliais atvejais, jei:

a) metinė pajamų suma viršija 45‘000 EUR arba

b) kitose ES šalyse įsigytų prekių vertė viršija 14‘000 EUR.

Savarankiška registracija PVM mokėtoju galima ir iškart įsteigus įmonę, nors šis procesas nebėra toks paprastas, koks buvo anksčiau. Registracija PVM mokėtoju įmonei suteikia tiek papildomų prievolių, iššūkių, tiek ir privilegijų bei galimybių. Ar verslui tai padės augti, ar trukdys, priklauso nuo jūsų vykdomos veiklos, pardavimų ir pirkimų strategijos bei ateities plėtros planų. Nepaisant to, jog kiekvienas atvejis turi būti įvertintas atskirai, galima pritaikyti keletą paprastų taisyklių tam, kad nustatyti, ar įmonei verta tapti savarankiškai PVM mokėtojai, ar ne. Rekomenduojame atsakyti į žemiau pateiktus klausimus:

  1. Ar jūsų klientai yra (potencialūs) PVM mokėtojai?
  2. Ar jūsų veiklos srityje yra įprasta turėti PVM mokėtojo kodą?
  3. Ar vykdote veiklą kitose Europos sąjungos šalyse?
  4. Ar jūsų įmonei svarbus patikimo verslo įvaizdis?
  5. Įvertinkite papildomus išteklius, reikalingus mėnesinėms PVM deklaracijoms pateikti. Tapus PVM mokėtoju, pasibaigus mokestiniam periodui, a) iki kito mėnesio 25 dienos turi būti pateikta PVM deklaracija; b) pasirūpinta atitinkamu prekių ar paslaugų teikimo įforminimu; c) laiku mokėti į biudžetą apskaičiuotą mokėtiną PVM ir kt.

Nusprendus tapti PVM mokėtoju ir užpildžius anketą VMI, PVM registracijos numeris bus suteiktas per 3 darbo dienas. VMI atstovui peržiūrėjus pateiktą anketą, gali tekti atsakyti į papildomus klausimus, tad būkite pasiruošę. Paskutiniu metu jie yra labai dažni, kadangi VMI nebesuteikia PVM mokėtojo numerio taip lengvai, kaip anksčiau. Dažnai tenka pateikti ne tik sąrašą esamų klientų, bet ir sudarytų sutarčių kopijas.

Taip pat nepamirškite, kad tapus PVM mokėtoju, šis statusas iš jūsų gali būti atimtas. Svarbu vykdytį veiklą, kaip tai aprašyta jūsų pateiktoje PVM registracijos formoje ir įmonės įstatuose/nuostatuose.

Iškilus bet kokiems klausimams, susijusiais su PVM mokėtojo numerio registracija, kreipkitės į mus nemokamai konsultacijai.

Reikia pagalbos?

Susisiekite