Ar verta patikėti apskaitą buhalterijos įmonei?

Blog / Patarimai / Ar verta patikėti apskaitą buhalterijos įmonei?
2022-08-15

Viena svarbiausių užduočių vadovui steigiant ar neseniai įsteigus naują įmonę yra užtikrinti tinkamos kompetencijos išteklius įmonės apskaitai vykdyti. Dažnu atveju, tai gali nulemti įmonės sėkmę. Netinkamai vedama įmonės buhalterija gali atnešti ne tik ženklių trumpalaikų pasekmių, bet ir netikėtai privesti prie bankroto. Tinkama įmonės apskaitos kompetencija gali būti užtikrinama tik atitinkamu išsilavinimu ir ilgamete patirtimi. Tokiu atveju, jei įmonės kolektyvas atitinkamo išsilavinimo ir patirties neturi, išorinė pagalba atliekant įmonės buhalterines prievoles yra vienintelė išeitis.

Ką už jus gali atlikti apskaitos įmonė?

Svarbiausia apskaitos įmonės užduotis yra užtikrinti, kad įmonės buhalterijos vedimas atitinka Lietuvos įstatymus ir reikalavimus. Šie reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo įmonės teisinės formos, struktūros, veiklos srities, darbuotojų skaičiaus, pajamų ir kitų faktorių, kurie įmonės gyvavimo metu dinamiškai kinta. Kelios labiau įprastos užduotys yra mėnesinė įmonės apskaita bei atitinkamų deklaracijų pateikimas valstybinėms institucijoms.

Ar apskaitos įmonę reikia pasirinkti iš karto tik įsteigus bendrovę?

Mes rekomenduojame nedelsti, bet tuo pačiu gerai įvertinti apskaitos įmonę prieš ją pasirenkant. Tokiu atveju, jei pasirinkimo eiga užtrunka, nepamirškite, jog įmonė nėra įstatymiškai atleidžiama nuo įsipareigojimų vesti apskaitą ir tai turi atlikti laiku. Dalis mūsų naujų klientų mums patiki apleistą buhalteriją, tačiau jos sutvarkymui buhalteriai užtrunka daugiau laiko. Tam, kad išvengti nemalonių netikėtumų ar papildomų išlaidų, savo buhalterijos partnerį geriausia pasirinkti kaip galima anksčiau.

Kaip tinkamai pasirinkti apskaitos įmonę?

Prieš priimant šį svarbų sprendimą, siūlome atsakyti į šiuo klausimus:

  • Ar norite, kad už jus būtų atliekamos tik įprastos apskaitos užduotys, ar ieškote verslo partnerio, galinčio atsakyti į platų spektrą klausimų, turinčių didelę įtaką jūsų verslo gerovei?
  • Ar norite buhalterijai skirtus dokumentus siųsti rankiniu, ar elektroniniu būdu?
  • Kiek galite mokėti už paslaugas?
  • Ar apskaitos įmonė gali padėti įgyvendinti jūsų verslo tikslus ne tik šiandien, bet ir ateityje?

Reikia pagalbos?

Susisiekite